10192 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Developer predstavil poslancom KVP nový projekt

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.04.2017 14:12 | Spravodajstvo
Súčasťou včerajšieho miestneho zastupiteľstva MČ Košice - sídlisko KVP bolo aj predstavenie investičného zámeru. Ten plánuje realizovať košická spoločnosť Paseo Development pozdĺž Moskovskej ulice.

Byty, športoviská aj trhovisko
Generálny riaditeľ spoločnosti Paseo Development, Tomáš Domik uviedol: "Náš zámer je realizovať výstavbu bytových jednotiek a k tomu prislúchajúcej občianskej vybavenosti. Máme záujem postaviť centrum loptových športov a multifunkčnú halu, ktorá bude v kombinácii s malým bazénom pokrývať potreby takmer 20 rôznych športov. K tomu plánujeme zeleň, parkovú výsadbu a v strede toho všetkého aj centrálne trhovisko."

Poslanci mali pripomienky, obávajú sa hustoty dopravy
Rozsiahlosť projektu si vyžiadala zo strany poslancov i bohatú diskusiu a viaceré návrhy na zmeny. Nakoniec dospeli aj k uzneseniu. Podľa zástupkyne starostu KVP Márie Gamcovej: "Bude najväčší problém určite s dynamickou dopravou, keďže Moskovská ulica nie je dimenzovaná na toľko áut, aké sa plánujú pohybovať v tejto lokalite. V každom prípade sme nadšení, že investori nám ponúkli možnosť s nimi komunikovať a sú ochotní hovoriť o všetkých pripomienkach, ktoré sme ako poslanci vzniesli. A pokiaľ sa podarí akceptovať väčšinu z nich, myslím si, že ten projekt aj podporíme."

Posledné slovo má mestské zastupiteľstvo
"Spoločnosť avizovala s MČ KVP aj spoluprácu a plánuje začať pracovať na pripomienkach miestnych poslancov. Tí ale v konečnom dôsledku nemôžu rozhodnúť o tom, či k výstavbe projektu skutočne dôjde. Kompetencia miestneho zastupiteľstva je vyjadriť podporné alebo zamietavé stanovisko, ale nemá to de facto vážnosť pri hlasovaní mestského zastupiteľstva. Mestskí poslanci budú rozhodovať o tom, či ten investičný zámer na KVP bude, alebo nebude realizovaný," dodala Gamcová.

Plánované investície predstavujú výšku 25 – 35 miliónov eur. Výstavba prvých objektov je v prípade schválenia projektu naplánovaná v júli 2018.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
452
videní
01:13
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
241
videní
01:48
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1639
videní
02:25
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3247
videní


Facebook loginGoogle login