1079 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Hovorca hasičov: "Autá pri požiari vybuchujú len vo filmoch"

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.04.2017 07:00 | Spravodajstvo
Veľkonočné sviatky priniesli požiare hneď viacerých áut zaparkovaných v uliciach Košíc. Horelo na Pereši, v Barci, na Alejovej, ale i na Jazere. Vo všetkých prípadoch sa o požiar áut postarala zatiaľ neznáma osoba. Horiace auto vie narobiť obrovské škody, najmä keď je zaparkované na preplnenom sídlisku. Vtedy sa už škoda začína zväčšovať a obvykle sa dotkne hneď viacerých majiteľov áut.

Pokiaľ sa požiar rozšíri narastá pri jeho hasení aj riziko zranenia. Hasiči preto odporúčajú radšej ostať v bezpečnej vzdialenosti, ideálne minimálne 10 až 15 metrov od horiaceho vozidla.

Prípadný výbuch horiaceho auta je ale skôr nereálny. Myslí si to hovorca košických hasičov, Tomáš Berzetei: "Štandardné autá okrem airbagov, ktoré pri ich deštrukcii vydávajú zvuk pripomínajúci výbuch, alebo ešte laicky povedané vybuchnúť zvyknú aj pneumatiky. Autá ale nevybuchujú, vo filmoch áno, obvykle nie."

Spornejšie môžu byť autá jazdiace na plyn, ale to len v prípade, že by mali napríklad poškodené bezpečnostné prvky. Požiar auta nemusí byť len úmyselný, spôsobiť ho môžu aj technické poruchy elektroinštalácie, na palivových sústavách, či výfukových potrubiach.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1635
videní
01:41
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4326
videní
00:44
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
394
videní
02:24
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2061
videní
02:47


Facebook loginGoogle login