1440 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Dočkajú sa rezidenti na Komenského kompenzácie?

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.04.2017 11:11 | Spravodajstvo
Dopravné obmedzenia pre modernizáciu električkových tratí (MET) neovplyvňujú len cestujúcich MHD, ale aj vodičov, ktorí  bývajú v častiach, kde prebiehajú práce. Podobne sú na tom aj obyvatelia Komenského ulice, ktorá je uzavretá. Tí, ktorí majú zaplatenú rezidentskú parkovaciu kartu na túto oblasť, môžu na parkovanie v blízkosti svojho domu asi na najbližšie 4 mesiace zabudnúť. Ani prípadnej kompenzácie za zaplatenú rezidentskú kartu sa zrejme nedočkajú.

Ako za spoločnosť EEI povedala Lucia Chovanová, rezidentská parkovacia karta je vydaná v rámci zóny a platí v celej danej zóne, čiže nie je viazaná na konkrétnu ulicu: "Rezidenti v okolí Komenského ulice môžu zaparkovať kdekoľvek v rámci zóny číslo 8, ako aj v okolitých zónach, ktoré bezprostredne s touto zónou susedia. Toto sa vzťahuje od januára na všetky rezidentské zóny, čiže nie je to výnimka vyplývajúca z momentálnej situácie. Naša spoločnosť žiadne výnimky z dôvodu rekonštrukcie električkových tratí nepripravuje, nakoľko to nie je v našej kompetencii."

Pripomenula, že zmeny platnosti rezidentských parkovacích kariet, ako aj iných ustanovení VZN 157, sú výlučne v kompetencii mestského zastupiteľstva. "Nie je tam možné udeľovať výnimky. Košičania jednoducho budú musieť strpieť túto uzáveru, keďže sú tieto práve nevyhnutné a neumožňujú parkovať na spomínanej ulici," povedala  za mesto Košice Linda Šnajdárová.

Košičania, ktorí si zaplatili za rezidentskú kartu najmä preto, aby mohli zaparkovať blízko miesta, kde bývajú, si tak po auto budú musieť chodiť desiatky metrov. Ďalšie parkoviská totiž zaplnia autá, ktoré tiež nemôžu zaparkovať vo svojej rezidentskej zóne kvôli rekonštrukcii.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
742
videní
02:04
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3031
videní
08:01
Vieme prví
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4016
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
644
videní


Facebook loginGoogle login