978 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Oslavy Dňa mesta Košice začnú 29. apríla

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.04.2017 17:18 | Spravodajstvo
7. máj 1369 je významným dňom v histórii metropoly východu. V tento deň dostalo mesto Košice od kráľa Ľudovíta Veľkého, ako prvé mesto v Európe, erbové listiny. Túto dôležitú udalosť si môžu Košičania pripomenúť už 23. ročníkom osláv Dňa mesta Košice. Oficiálny termín ich konania je tento rok od 29. apríla do 8. mája, pripravených je 30 hlavných a 55 sprievodných podujatí.

"Všetko klasické, čo počas osláv Dňa mesta Košice býva, budú môcť Košičania v meste nájsť. Novinkami budú špeciálna ohňová a ohňostrojová šou, ktorá bude počas Košických Benátok a počas galakoncertu záverečného na schodisku magistrátu. Novinkami bude aj to, že na jazere pred Košickými Benátkami bude program Jazero žije."

Prvé zobrazenie udalostí z dejín Košíc začne už 28. apríla v Mestskom parku rytierskymi slávnosťami a Dni mesta Košice vyvrcholia  7. mája. "Keď sa odovzdávajú ceny mesta, ceny primátora a plakety primátora významný osobnostiam v našom meste."

Celkové náklady na prípravu podujatia predstavujú sumu 65 tisíc eur. Presné informácie o všetkých podujatiach v rámci osláv poskytlo mesto v programovom bulletine. Ako uviedol vedúci referátu a kultúry mesta, Richard Herrgott, niekoľko dní pred začiatkom podujatia sa programový informátor snažili dodať do schránok k obyvateľom Košíc. "Dokonca sme vyhoveli mnohým, aj keď to nie je ešte najideálnejšie, lebo tých schránok je oveľa viac, ale sme navýšili propagáciu, teda v pošte bulletinov z 50 tisíc na 55 tisíc, takže sa blížime k tomu ideálu."

Väčšina umelcov, ktorí vystúpia na oslavách Dňa mesta Košice pôsobia alebo priamo pochádzajú z metropoly východu. Organizátori sa tento rok snažili špeciálne prepojiť divákov s podujatiami. Vstup na všetky podujatia je aj tento rok bezplatný.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

200
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
519
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
601
videní
02:45


Facebook loginGoogle login