1586 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Výstava "Pichľavá krása" v Botanickej záhrade

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.04.2017 11:00 | Iné
Od piatku 21. apríla sa v priestoroch Botanickej záhrady v Košiciach koná výstava s názvom Pichľavá krása z ríše rastlín, ktorú organizuje Botanická záhrada v spolupráci s Klubom kaktusárov. "Keďže sa botanická záhrada pýši, že má najväčšiu zbierku kaktusov a sukulentov, tak každoročne organizujeme aj takúto výstavu, aby sme aj také drobnosti, ktoré  bežní návštevníci nevidia prezentovali, pretože podstatná časť zbierky je uložená v depozitných skleníkoch, kde verejnosť nemá prístup," – informuje vedúci tropickej a subtropickej flóry Peter Fridman.

Členovia klubu kaktusárov približujú návštevníkom  spôsob ich pestovania, hnojenia, či presádzania. Kaktusy je možné si aj zakúpiť. V ponuke majú veľké množstvo druhov, napríklad aj netradičné ako napríklad  Lophophora Williamsi. "Je to mexický kaktus a v minulosti bol jeho predaj zakázaný z dôvodu, že sú v ňom psychotropné látky, ktoré sú dosť nebezpečné, keď sa použijú v silnejšej koncentrácií. Meskalérski indiáni ho používali pri rituáloch a odtiaľto aj pochádza jeho pomenovanie," dodáva Ľudovít Nilsen z klubu kaktusárov.  

Medzi základné zásady pestovania kaktusov patrí  ich občasné polievanie a umiestnenie na slnku. V zimných mesiacoch si nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť.  Výstava je pre návštevníkov prístupná do 1. mája.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
228
videní
02:28
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
166
videní
01:31
Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
430
videní
02:21
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
290
videní
03:37


Facebook loginGoogle login