1653 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Dostavba Senior domu má priveľa otáznikov

TELEVÍZIA KOŠICE, 25.04.2017 07:50 | Spravodajstvo
Sídlisko KVP kúpilo od mesta ešte v roku 2009 areál bývalej škôlky na Drábovej ulici. Následne objekt prenajalo súkromnému investorov z dôvodu osobitného zreteľa za jedno euro na rok. Investor mal preinvestovať milión eur a z areálu urobiť Senior dom,  ktorý mal byť hotový ešte pred dvoma rokmi.

Stavba je už nekonečným príbehom
Nadstavbou a ďalšími okolnosťami sa však jeho kolaudácia predĺžila. "Posledná taká kvapka bola minulý týždeň, keď časť obvodových múrov, ktoré pán Vancák nastaval minulý rok, vplyvom poveternostných podmienok, ako tvrdí, spadla," uviedol poslanec a člen komisie výstavby Milan Pach.

"Stena spadla, lebo bol šialený vietor a oprel sa o steny. Bola holá stena, nebol zabetónovaný veniec. Prišiel vietor, a tak sa to stalo," vysvetlil minulotýždňový incident investor Rudolf Vancák. Posledný termín na dokončenie stavby sa podľa dodatkov blíži. Podľa poslancov a miestnych obyvateľov je však veľmi otázne, či investor stihne dohodnutý termín dodržať.

Investor prisľúbil nový harmonogram
Súkromný investor na pondelkovom stretnutí občanom prisľúbil, že predloží nový harmonogram prác. Poslanci však túto patovú situáciu chcú začať riešiť už v najbližšom čase. "Aby úrad prijal nejaké záväzné stanovisko, ako ďalej s touto stavbou. Je niekoľko možností. Buď ukončiť nájomnú zmluvu alebo reálne zhodnotiť, kedy tá stavba môže byť dokončená," doplnil Pach.

Zostane opacha na pleciach MČ?
V prípade, že investor nedodrží posledný termín odovzdania stavby, mestská časť má možnosť vypovedať zmluvu. Investorovi investované náklady nikto nepreplatí. Následne je už len na mestskej časti, či vypíše konkurz na nového investora alebo objekt nechá stáť nedokončený a bude naďalej chátrať.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
403
videní
01:41
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
329
videní
01:48
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1896
videní
02:25
519
videní
02:35


Facebook loginGoogle login