1828 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Košickú "starú nemocnicu" čaká obnova

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.04.2017 17:55 | Spravodajstvo
Ministerstvo zdravotníctva chce začať s rekonštrukciou nemocníc. Týka sa to aj tzv. starej nemocnice v Košiciach. Práce sa začnú tento rok, dokončenie šéf rezortu Tomáš Drucker očakáva v priebehu budúceho roka či v roku 2019.

"V súvislosti s riešením havarijného stavu v UN L. Pasteura v Košiciach boli schválené kapitálové výdavky na rekonštrukciu okien a priestorov v jednom pavilóne  vo výške 250 000 €. Verejné obstarávanie je v procese realizácie," povedala pre TV Košice  Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR.

Ide o XVII.  pavilón, čiže Kliniku infektológie a cestovnej medicíny. Vlani tu už niekoľko okien vymenili. Podľa hovorkyne Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach Ivany Staškovej momentálne pripravujú ďalšiu časť projektovej dokumentácie: "Výsledná suma prác teda zatiaľ nie je jasná, čo znamená, že nevieme povedať, či schválené kapitálové výdavky budú postačovať alebo bude potrebné poskytnúť aj financie z vlastných zdrojov."

V košickej (v rámci východného Slovenska aj v popradskej nemocnici; pozn.red), by mali pribudnúť urgentné príjmy, v ktorých budú traumacentrá, ktoré dnes chýbajú.  Rezort plánuje aj rekonštrukciu  urgentov. Využiť chce na to eurofondy. Nárok čerpať ich, by malo mať 32 nemocníc, a to od júna tohto roka.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2858
videní
01:34
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
718
videní
01:32
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2111
videní
01:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2175
videní
05:26


Facebook loginGoogle login