1301 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Vrátia sa Imaginácie do Mestského parku?

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.05.2017 08:42 | Spravodajstvo
Po vlaňajšom siedmom ročníku Imaginácií 8. ročník v tomto roku nebude. Dôvodom je nedostatok financií. Autorka a režisérka podujatia, Ľuba Blaškovičová musela na jeho záchranu siahnuť už dva roky po sebe po crowdfundingovej zbierke, ale i do vlastného vrecka. Od Štátneho fondu kultúry sa požadovanej pomoci s financovaním obľúbeného a výnimočného podujatia nedočkala.

Pochoval ich Štátny fond na podporu kultúry
"Ja si myslím, že Imaginácie paradoxne pochoval fond na podporu kultúry, keď ich nezaradil medzi projekty, ktoré si naozaj zaslúžia dlhodobú a vyššiu finančnú podporu. Vlani Imaginácie podporil nakoniec až po opakovanom podaní žiadosti sumou 8 tisíc eur, čo si myslím, že na úrovni miestnej lokálnej zábavy," hovorí Blaškovičová.

Imaginácie, ktoré rok čo rok priviedli do košického Mestského parku na niekoľko dní desiatky domácich i zahraničných umelcov a tisíce návštevníkov, nezachránilo ani dobrovoľné vstupné, vyberané dva roky po sebe.

Nad budúcnosťou Imaginácií visí otáznik
Pre ilustráciu, na vlaňajšom trojdňovom podujatí prispelo približne 15 tisíc návštevníkov dokopy sumou 800 eur. Budúcnosť multižánrového festivalu je tak nateraz istá – v metropole východu Imaginácie v podobe v akej ich poznáme už nikdy nebudú. Nie je však vylúčené, že nápad sa presunie do iného kúta Slovenska, či sveta. Autorka Imaginácii však uvažuje aj o podobnom projekte, no v menšom.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2451
videní
03:19
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1510
videní
02:03
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3303
videní
Náš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
642
videní
02:56


Facebook loginGoogle login