K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Na Furči postavia nové byty

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.05.2017 11:13 | Spravodajstvo
Na košickom sídlisku Dargovských hrdinov pribudnú nové byty. Stavba bytového domu na Adlerovej ulici už získala aj stavebné povolenie, vyrásť by mala na okraji sídliska, na kopci nad výpadovkou z Košíc.

Podľa projektovej dokumentácie, nový bytový dom Bumble Bee by mal byť dominantným prvkom a "stvárňovať čmeliaka, vznášajúceho sa nad lesoparkom". Jeho stavba sa pripravuje už veľmi dlho, rozhodnutie o umiestnení stavby nadobudlo právoplatnosť ešte v apríli 2012, následne bolo niekoľkokrát predlžované. Oficiálnym žiadateľom bola v tom čase spoločnosť PJJ Košice s.r.o.

80 bytov, aj 9 mezonetov
Bytový dom BUMBLE BEE na Adlerovej ulici bude pozostávať z celkovo desiatich podlaží - z toho sú dve podzemné podlažia zapustené do svahu, slúžiace na parkovanie osobných áut. Osem nadzemných podlaží bude mať celkovo 80 bytov - dvoj a trojizbové + 9 dvojpodlažných mezonetov na najvyššom poschodí. Parkovanie vlastníkov bude vyriešené vybudovaním parkovacích miest v teréne (16) ale aj v podzemnej garáži (81).

Pozemok v k.ú. Furča určený na stavbu bytového domu "BUMBLE BEE" sa nachádza na okraji sídliska Dargovských hrdinov v susedstve s parkovacími garážami na východnej strane a s pozemkom vodární na západnej strane. Na severnej strane susedí s lesoparkom.

Stavať by sa malo už čoskoro
Celkový rozpočtový náklad stavby je takmer 5 miliónov eur, stavba by mala byť dokončená predbežne do augusta 2019. Stavebníkom je spoločnosť Bee development, s.r.o. z Galanty, personálne prepojená s niekoľkými developerskými realizáciami na Slovensku.

Vizualizácie:   Bee development, s.r.o.
Text: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1942
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
764
videní
01:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3418
videní
519
videní
02:35


Facebook loginGoogle login