510 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Oprava zničenej budovy UPJŠ sa komplikuje

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.05.2017 19:29 | Spravodajstvo
Dnes sa v rámci opravy budovy Prírodovedeckej fakulty UPJŠ, ktorú v minulom roku zničil rozsiahly požiar, konal kontrolný deň. Zúčastnil sa na ňom aj minister financií Peter Kažimír, ktorého rezort prispel na opravu 3 milióny eur.

"Som rád, že univerzite na tom naozaj záleží. V tomto prípade išlo asi o najrýchlejšiu záchrannú akciu zo strany štátu. Do siedmych dní mala univerzita peniaze na účte. Mňa ako ministra financií bude zaujímať aj rokovanie univerzity s poisťovňou, do akej mieri poistné plnenie im bude schopné kryť výšku nákladov" – dodáva minister.

Okrem iného sa minister s rektorom UPJŠ rozprávali aj o splátkovom kalendári, ktorý bude podľa ministra potrebné predĺžiť. Pri rekonštrukcii strechy sa vyskytol neočakávaný problém. "Po odkrytí plafónu sa objavila drevomorka. Takmer 60% stropu sa strháva a bude potrebné ho úplne rekonštruovať, pretože podľa vyjadrení odborníkov by do piatich rokov mohla univerzita čakať ďalšiu skazu. Zároveň sme zahájili prvú a druhú etapu odstránenia všetkých dôsledkov, ktoré súviseli s požiarom. V závere augusta by mohli byť prvé dve etapy ukončené. Teraz už vieme, že kvôli drevomorke môžeme očakávať určitý časový posun" – informuje rektor UPJŠ Pavol Sovák.  

Prví študenti by podľa odhadov mohli zrekonštruované priestory využívať najskôr v septembri budúceho roka.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2449
videní
02:38
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1378
videní
02:36
1406
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
648
videní
02:08


Facebook loginGoogle login