637 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Boj s autovrakmi v uliciach pokračuje

TELEVÍZIA KOŠICE, 15.05.2017 15:32 | Spravodajstvo
Problém so zaparkovanými autami, ku ktorým sa dlhodobo nikto nehlási sa v týchto dňoch rieši v košickej mestskej časti Krásna. Podľa jej starostu Mareka Kažimíra dochádza v týchto situáciách k porušovaniu zákona.  "Porušovaný je zákon o cestnej premávke - po vyhodnotení situácie na Kládenskej ulici sme zistili, že autá ohrozujú bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a zároveň vytvárajú aj prekážku. Druhé porušenie sa vzťahuje na zákon o odpadoch. Osobné motorové vozidlá, ktorých sa tento problém týka nemajú osadené evidenčné tabuľky ani platnú STK a EK."

Výzvu na odstránenie vrakov zverejnila mestská časť na svojej webovej stránke, ako aj na sociálnej sieti a v mobilnej aplikácií. "Vlastníci vozidiel sa prihlásili. Obom majiteľom bolo vysvetlené, akých priestupkov sa dopúšťajú a v prípade, že autá neodparkujú alebo neodstránia, budú odtiahnuté na náklady majiteľa," dodáva starosta Marek Kažimír.

Po odtiahnutí auta má majiteľ ešte 30 dní na to, aby si svoje vozidlo prišiel vyzdvihnúť.  Ak tak neurobí, stáva sa odpadom a môže ísť na šrotovisko.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
402
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
468
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
269
videní
Váš tip
FOTO: Kolóny na furči
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
624
videní


Facebook loginGoogle login