3273 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: V lesoparku vyrástlo moderné detské ihrisko

TELEVÍZIA KOŠICE, 15.05.2017 17:43 | Zábava
Na sídlisku Nad jazerom dnes otvorili nové športové ihrisko určené deťom. "Uviedli sme do prevádzky športové ihrisko pre deti s názvom Ježko. Sú tú rôzne komponenty ako spiderman-ská stena, kladina, mostík, ale aj nové herné prvky zamerané predovšetkým na rozvoj pohybovej aktivity, koordinačných schopností a na tréning balančných schopností," – povedala pre TV KOŠICE starostka MČ Nad Jazerom Lenka Kovačevičová.

Celková náklady na realizáciu ihriska sú takmer 13-tisíc eur, okrem finančného príspevku mestskej časti sa na spolufinancovaní podieľalo sumou 10-tisíc eur aj mesto.

Vzniklo pre aktívnu podporu športu detí
Ihrisko je podľa slov primátora Košíc Richarda Rašiho financované z rozpočtu mesta. "V rozpočte mesta sme vytvorili špeciálne položky, ktoré majú slúžiť na zariadenia, kde sa deti od útleho veku môžu nielen hrať, ale aj športovať. Preto aj vzniká takéto ihrisko, aby deti hravou formou začali športovať. Tento zámer je v rámci koncepcie podpory športu mládeže, aby deti nesedeli iba za počítačom, ale aby sa hýbali tak, ako to bolo kedysi pre nás úplne prirodzené".

Pribudnú lavičky, koše aj oplotenie
Na novom ihrisku ešte pribudnú aj lavičky, koše a v priebehu dvoch mesiacov by malo byť aj kompletne oplotené. Nové ihrisko sa stalo súčasťou oddychového komplexu v lesoparku na sídlisku Nad jazerom. Ten zahŕňa aj wourkoutové ihrisko a fit park, ktoré sú umiestnené v tesnej blízkosti.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

167
videní
455
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
395
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
562
videní


Facebook loginGoogle login