2135 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Železnice lákajú nových rušňovodičov

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.05.2017 15:33 | Spravodajstvo
Nedostatok pracovníkov sa týka aj Železničnej spoločnosti Slovensko. Z tohto dôvodu sa v priestoroch železničného depa v Košiciach v stredu uskutočnil Deň otvorených dverí, ktorého cieľom je motivovať mladých ľudí k povolaniu rušňovodiča.

"Je tu pripravený personalista, ktorý vysvetlí všetkým prítomným všetky náležitosti spojené s touto prácou. Skúsený personál prevedie uchádzačov po celom rušňovom depe, kde majú možnosť vidieť rušne a vidieť priamy výkon práce rušňovodiča," – informuje Alžbeta Kissová zo ZSSK.

Priemerná mzda začínajúceho rušňovodiča je 734 Eur v hrubom. To, že ide o náročné povolanie nám potvrdil aj inštruktor Jaroslav Seman, ktorý budúcich rušňovodičov vychováva: "Práca rušňovodiča je veľmi náročná. Niektorí tvrdia, že len po psychickej stránke, ja si ale dovolím tvrdiť, že aj po fyzickej. Zahŕňa veľa ďalších prác, ktoré nesúvisia iba s riadením hnacieho dráhového vozidla. Dôležitá je príprava na povolanie, pretože je veľmi dlhá a dosť náročná. Trvá viac ako jeden rok."

Na oboznámenie sa s touto prácou v rámci Košíc prihlásilo vyše 100 stredoškolákov a poznatky môžu nadobudnúť návštevníci nielen v depe v Košiciach, ale aj v Humennom, Žiline, Bratislave, Nových Zámkoch a vo Zvolene.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportážeFacebook loginGoogle login