2141 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Pre letné terasy v centre platia prísne pravidlá

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.05.2017 06:58 | Spravodajstvo
S prichádzajúcim letom sa centrum mesta zapĺňa nielen turistami, ale aj letnými terasami, ktoré sa nachádzajú pred takmer každým podnikom. Prevádzkovateľ je pred zriadením takejto terasy povinný požiadať o povolenie a zároveň musí dodržiavať predpisy, ktoré upravuje VZN mesta o prevádzkovaní terás.

V tomto roku bude v prevádzke 84 letných terás
"Z celkového počtu 84 žiadostí sme iba trom žiadateľom nevyhoveli, celkovo tak na území mesta bude 81 letných terás. Terasy nemôžu byť umiestnené na vyvýšených pódiách ani plošinách, nesmú brániť chodcom pri chôdzi a je predpísaná aj celková rozloha terasy, ktorú nesmú prekročiť," – informuje z magistrátu mesta Košice Jozef Marko.

Letné terasy nesmú poškodiť stromy v ich blízkosti, ich ochranné mriežky ani kvety. Jednotlivé terasy musia byť od seba vzdialené minimálne dva metre. Kontrolu nad dodržiavaním stanovených podmienok vykonáva mestská polícia a príslušný odbor mesta. Prevádzkovanie letných sedení má vplyv aj na rozpočet mesta. "V roku 2016 z dane vyrubenej na tento účel mesto zinkasovalo viac ako 155 tisíc eur," – dodáva Marko.

Výčapy na terasách sú zakázané
Z etických a spoločenských dôvodov sú na Hlavnej ulici vymedzené zóny, kde nie je umiestňovanie terás vhodné a povolené. Je to napríklad pred Arcibiskupským úradom, Starou radnicou, Štátnou vedeckou knižnicou alebo Ústavným súdom. Zároveň platí, že na terasách sa nesmú nachádzať výčapné zariadenia a chladničky.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
578
videní
02:11
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
199
videní
02:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2478
videní
02:10
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
9331
videní
02:37


Facebook loginGoogle login