6264 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Chystajú obmedzenia na diaľnici Košice - Prešov

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.05.2017 12:46 | Doprava
Výstavba diaľničného úseku D1 Budimír - Bidovce postupuje podľa harmonogramu. Minister dopravy Árpad Érsek túto stavbu pred mesiacom na kontrolnom dni označil za jednu z najlepších na Slovensku, z pohľadu rýchlosti realizácie a dodržiavania plánov. Ďalšie etapy prác si vyžiadajú dopravné obmedzenia pre vodičov, a to na zjazde z privádzača, aj na diaľnici medzi Košicami a Prešovom. Mali by vstúpiť do platnosti už od júna.

Diaľnica bude prejazdná, pribudnú však obmedzenia
Podľa slov hovorkyne Národnej diaľničnej spoločnosti, zhotoviteľ stavby, firma Skanska SK už zabezpečuje rozhodnutie pre určenie dočasného dopravného značenia. "Predpokladáme, že čiastočné obmedzenia súvisiace s výstavbou diaľnice budú v križovatke Budimír od júna 2017. Diaľnica v uvedenej časti bude stále plne prejazdná v dvoch jazdných pruhoch. Obmedzenia začnú zhruba 2 km pred križovatkou Budimír v oboch smeroch, pričom maximálna dovolená rýchlosť počas výstavby bude znížená na 60km/h a ľavý jazdný pruh bude zúžený na 2,3 metra. Na ceste I/20 pod privádzačom do Košíc bude rýchlosť znížená na 30 km/h." Úpravy v dopravnom značení boli realizované na zjazde z privádzača za krematóriom už dnes, polícia v tomto úseku v smere od krematória v posledných týždňoch výrazne zintenzívnila aj meranie rýchlosti.

Dokončenie plánujú do decembra 2019
Pripomeňme, že termín dokončenia úseku Budimír Bidovce je plánovaný na december 2019, celkové náklady na túto stavbu sú vo výške 197 miliónov eur. Súčasťou diaľnice dlhej vyše 15 km budú aj 4 križovatky, 23 mostov a podľa odhadov vodičom ušetrí približne 14 minút cesty.

KomentárePočet príspevkov: 2

 

Tomáš Martiček22.05.2017 10:28:14

Bidovce-Budimir som isiel iba raz a nepamatam kolko presne to trvalo, no podla google maps to nie je 15 minut ale 18 ... aj ked na druhej strane, tie 3 minuty sa mi tiez az tak nepozdavaju :D

 

Marek Vinc21.05.2017 11:41:47

Teraz trvá cesta z budimira do bidoviec podla predpisov 15 minút. TaK že podľa odborníkov bude trvať po diaľnici minútu? :-)

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2095
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
286
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
243
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
706
videní


Facebook loginGoogle login