7201 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Rekonštrukcia zmení krytú plaváreň na nepoznanie

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.05.2017 06:52 | Spravodajstvo
Mestskej krytej plavárni v Košiciach svitá na lepšie časy. Podľa najnovších informácií má v najbližšej dobe dôjsť k jej rekonštrukcii. Verejné obstarávanie sa po vyše roku podarilo ukončiť. "Zákon o verejnom obstarávaní umožňuje účastníkom podávať námietky. Aj v našom prípade to jeden z uchádzačov využil, čo nám dĺžku verejného obstarávania predĺžilo," – informuje riaditeľ plavárne Vladimír Hlivák.

Záujem rekonštruovať prejavili desiati
Záujem rekonštruovať mestskú plaváreň prejavilo desať záujemcov, avšak iba štyria predložili cenovú ponuku. Celková investícia predstavuje vyše 400 tisíc eur. "Rekonštrukcia bude zahŕňať obnovu podlahy, okrem toho sa bude inštalovať nové podlahové kúrenie, pribudnú ležaté rozvody kanalizácie a zberné žľaby, ktoré v prípade čistenia okolia bazéna neumožnia zmiešanie vody s bazénovou vodou," – upresňuje.

Vyššie vstupné? Zatiaľ nie
Plánovaná rekonštrukcia neovplyvní činnosť vonkajšieho kúpaliska, ktoré bude otvorené v klasickom režime. Rekonštrukcia by nemala ovplyvniť v budúcnosti ani výšku vstupného, no riaditeľ nevylúčil ani túto možnosť. "Túto tému budeme otvárať, nakoľko fungujeme ako rozpočtová organizácia. Máme stanovený jasný rozpočet a aj jeho príjmovú časť, ktorú musíme naplniť. V prípade, že bilancia po letnej sezóne bude taká, že ho nedokážeme splniť, tak v prvom rade sa budeme snažiť získať prostriedky z iných zdrojov. Až v krajnom prípade by sme pristúpili k navýšeniu cien pre verejnosť."

Modernizácia bude mať viac etáp
Postupná modernizácia je podľa riaditeľa nevyhnutná. Všetko ale závisí od finančných prostriedkov, ktoré plavárni chýbajú a preto o ďalších plánovaných zmenách je podľa neho predčasné hovoriť. "Plány máme veľké. Všetko je v štádiu prípravy projektov. Dá sa povedať, že v každom bode nájdeme niečo, čo je potrebné zrekonštruovať. Peňazí nie je toľko, aby sa dalo spraviť všetko naraz. Preto miesta a časti, ktoré plánujeme zmeniť vyberáme veľmi citlivo," – dodáva riaditeľ Vladimír Hlivák.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
487
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
868
videní
03:19
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1482
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
566
videní


Facebook loginGoogle login