1362 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Košických maturantov stres motivuje k výkonom

TELEVÍZIA KOŠICE, 25.05.2017 19:10 | Spravodajstvo
Študenti stredných škôl prechádzajú v týchto dňoch skúškou dospelosti. Na všetkých školách žiaci absolvujú maturitu zo štyroch predmetov, ich výber je však odlišný. "Na stredných odborných školách pozostáva maturitná skúška zo štyroch predmetov, a to slovenský jazyk  a literatúra, cudzí jazyk, teoretická časť odbornej zložky a praktická časť odbornej zložky. Na gymnáziách maturujú študenti zo slovenského jazyka a literatúry, cudzieho jazyka, jeden prírodovedný, resp. spoločenskovedný predmet a jeden voliteľný," - upresňuje hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová.

Študenti majú na prípravu a odpoveď vo väčšine prípadov po 20 minút, v teoretickej časti odbornej zložky je to 30 minút. Maturity prebiehajú v tomto týždni aj na košickom gymnáziu na Poštovej ulici. Podľa skúšajúcej Andrei Furinovej vníma takzvanú skúšku dospelosti každý študent rozlične.  "Je to veľmi individuálne, pretože pre niekoho môže byť maturita prvá, veľmi dôležitá životná skúška. Stres môže ubrať v kvalite odpovedí, ale niekoho adrenalín natoľko vyburcuje, že podá veľmi dobrý výkon. Všetci uplatňujeme základné pravidlo, a to, že sa snažíme byť ľudskí a pristupovať k študentom spôsobom, že im určite nechcem dokazovať čo nevedia, ale presný opak."

Reakcie študentov na svoje výkony boli rozličné. "Keď som si vytiahla tému, tak som bola šťastná, pretože som sa ju nedávno učila," – dodáva jedna z maturantiek.

Novinkou v tomto školskom roku je, že žiaci bilingválnych stredných škôl absolvujú po prvý raz maturitnú skúšku z druhého vyučovacieho jazyka na úrovni C1. Do 9. júna absolvuje ústnu maturitu celkovo 39 670 študentov na viac ako 700 stredných školách.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2726
videní
03:17
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
717
videní
02:52
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1303
videní
04:49
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
843
videní
01:19


Facebook loginGoogle login