4277 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Pochod proti korupcii zaplnil Hlavnú ulicu

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.06.2017 19:01 | Spravodajstvo
"Skutok sa stal!, Skutok sa deje!, My tu chceme žiť!, Fico odstúp!, Nie je nám to jedno!" - aj takéto heslá skandovali Košičania, ktorí sa zúčastnili na veľkom protikorupčnom pochode v centre mesta. Okrem metropoly východu sa nespokojní Slováci zišli opäť v Bratislave a po prvýkrát aj v Prahe. Na košický protikorupčný pochod sa cez sociálne siete prihlásilo približne 1 800 účastníkov, podľa prvotných odhadov však nakoniec prišlo až okolo 3000 účastníkov.

Na poriadok dohliadali policajti, v stave pohotovosti boli i záchranári. Ľudia sa postupne schádzali na Hlavnej ulici pred nákupným centrom, po 17-tej, držiac transparenty s rôznymi heslami, sa vydali až k Dolnej bráne.

Spoločne s protestom vznikla aj protikorupčná petícia, ktorej cieľom je odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka, policajného prezidenta Tibora Gašpara, aj špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorý je podľa organizátorov pochodu nečinný. Protest sa po Košiciach, Bratislave a Prahe presúva na budúci týždeň do Prešova a Žiliny.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1931
videní
01:21
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1332
videní
03:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1447
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
24783
videní
03:33


Facebook loginGoogle login