K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Na Medickej by mali vyrásť apartmánové domy

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.06.2017 09:53 | Iné
Do Košíc sa chystá ďalší developerský projekt. Navrhovateľ, spoločnosť Medická Košice, s.r.o. plánuje v susedstve internátov na Medickej ulici a bytových domov na Považskej postaviť apartmánové domy. Predložený zámer chystá na okraji sídliska Terasa 160 ubytovacích buniek a 120 parkovacích miest.

Projekt chce riešiť ubytovacie kapacity pre študentov
Nepôjde o klasický bytový dom ani klasické moderné byty, účelom stavby je poskytnúť ubytovacie kapacity len na prechodné ubytovanie. V dvoch budovách budú k dispozícii ubytovacie bunky - dvojizbové apartmány a jednoizbové štúdiá. Na prízemí sú zas plánované priestory pre služby - reštaurácia, kaviareň a priestory na prenájom - prípadne klubové priestory a samoobslužnú práčovňu. Pozemok pod projektom v súčasnosti tvorí voľná zelená plocha, na ktorej je situovaná aj nevyužívaná dvojpodlažná budova určená na zbúranie.

Projekt chcú postaviť za dva roky
Začiatok výstavby je plánovaný na apríl budúceho roka, dokončenie v januári 2020. Odhadované náklady sú päť miliónov eur. Predkladateľom zámeru je spoločnosť Medická Košice, ktorej majiteľ prevádzkuje napríklad aj Podnikateľské centrum Popradská. Jeden z konateľov spoločnosti bol v minulosti spojený aj s developerským projektom Panoráma na Heringeši.

Študentské mestečko zatiaľ len vo fáze zámeru, bez stavebného povolenia
Zámer "Študentského mestečka" je aktuálne len v úvodnej fáze, t.j. vo fáze pripomienkovania, k nahliadnutiu je v budove Magistrátu mesta Košice v kancelárii C-313 do 22.06.2017 alebo na stránke www.enviroportal.sk. Stanovisko k zámeru môže verejnosť adresovať písomne na adresu: Okresný úrad Košice, Odbor starostlivosti o ŽP, Oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek životného prostredia.

Vizualizácie: adf, s.r.o.
Zdroj: http://www.enviroportal.sk
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1943
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
770
videní
01:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3419
videní
519
videní
02:35


Facebook loginGoogle login