1914 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Cyklochodník pri Hornáde - raj pre komáre a alergikov

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.06.2017 12:24 | Spravodajstvo
Trávnaté plochy na sídlisku Nad jazerom sa v tomto roku darí udržiavať. Ešte koncom mája bola začatá v poradí druhá kosba, obyvatelia si výmenu zodpovednej spoločnosti pochvaľujú.

Tŕňom v oku sú však pre Košičanov plochy na brehoch v povodí Hornádu - doslova raj pre komáre aj alergikov bezprostredne vedľa cyklochodníka na sídlisku Nad jazerom. Otázku - kedy plánujú kosbu - sme poslali Slovenskému vodohospodárskemu podniku.

Aktualizované 15.50
Podľa ich stanoviska, "trávnaté plochy aj v tomto úseku sú kosené a udržiavané 2x ročne (jún a september), v zmysle plánu kosieb. V zmysle údržby tokov je toto kosenie postačujúce." Ako pre TV KOŠICE dodal Ing. Marián Bocák, "vysoká tráva pri korytách nie je prekážkou a ohrozením v rámci protipovodňovej ochrany a z tohoto dôvodu ani neuvažujeme o častejšom kosení."

V najbližšom období by sa ale situácia v okolí sídliska Nad jazerom mohla zmeniť. "Kosenie prebieha podľa zaužívaného harmonogramu – začíname v Ťahanovciach a postupne ideme dole po toku. V súčasnej dobe máme pokosené po most v Džungli. V najbližších dňoch bude pokosená aj MČ Nad jazerom a Vyšné Opátske. Ďalšia technika bude presunutá do Krásnej, Nižnej Myšle a Sadov nad Torysou," dodal Bocák.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
281
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4239
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1857
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
791
videní
01:14


Facebook loginGoogle login