5653 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Most na Hlinkovej je v zlom stave, uzavrú ho aj v lete

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.06.2017 06:59 | Spravodajstvo
Vodiči z Ťahanoviec, Furče aj od Prešova v smere do centra Košíc sa už takmer dva týždne každé ráno stretávajú s kolónami a zdržaním. Upcháva sa Hlinkova ulica, ale aj Prešovská cesta v smere na Palackého. Dôvodom je aj oprava mosta cez Hornád a zúženie dvoch jazdných pruhov.

"Problém na moste mesto bezodkladne rieši. V pondelok sa uskutočnilo stretnutie so statikom, ktorý navrhol spôsob dočasnej opravy súčasných poškodení mosta. Časť mostného záveru na jeho východnej strane mala byť opravovaná na mieste, ale počas jeho opravy bolo zistené, že sa už nedá repasovať a je nutné ho vymeniť za nový," informuje Linda Šnajdárová, hovorkyňa mesta Košice.

Most opravia dočasne, väčšie opravy chystajú v lete
Nový mostný záver je potrebné najskôr naprojektovať, vyrobiť a následne špeciálne ukotviť do konštrukcie mosta. Vzhľadom na tieto skutočnosti odborníci predpokladajú, že most bude sprejazdnený v plnom profile do konca budúceho týždňa. Pôjde však iba o dočasné riešenie. "Vzhľadom na konštrukčné prevedenie mosta a mostných uzáverov s poškodenými dobetonóvkami medzi nosníkmi po celej dĺžke mosta a s nevhodnými riešenými mostnými uzávermi pod asfaltovo-betónovou konštrukciou, bude z dlhodobého hľadiska nutné riešiť celkovú opravu mosta s novou spriahajúcou doskou a izoláciami," – dodáva Šnajdárová. Rozsiahlejšie opravy oboch mostných záverov by mali prebiehať počas letných prázdnin a vodiči sa tak budú musieť pripraviť na ďalšie dopravné obmedzenia v oboch jazdných pruhoch.

O časovo ohraničenej zmene organizácie dopravy počas rannej špičky – napríklad uzavretie jedného jazdného pruhu v smere od Watsonovej a rozšírenie kapacity úseku v smere do centra mesto neuvažuje.

Súvisiaca reportáž:
VIDEO: Hrozí vám v ranných kolónach v MHD pokuta?

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
823
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
534
videní
2670
videní
01:34
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
318
videní


Facebook loginGoogle login