5556 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: TEKO odstaví teplú vodu, ale nie v celom meste

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.06.2017 06:46 | Spravodajstvo
V minulom týždni došlo k niekoľkodňovému prerušeniu dodávky teplej vody na uliciach Popradská, Jedlíkova, Petzvalova, Hellova, Mikovíniho a Stodolova. Podľa stanoviska TEKO odstávka súvisela s plánovanou opravou horúcovodu v šachte na Jedlikovej ulici. Pre Košičanov sa ale chystá ďalšia pravidelná odstávka.

Odstávka začne v utorok, Furča a Ťahanovce budú bez teplej vody dlhšie
Dnes o polnoci odstaví TEKO výrobu tepla a cirkuláciu horúcovodu na celom území mesta Košice. Táto celosystémová odstávka má trvať do štvrtkovej polnoci. Na sídlisku Furča a Ťahanovce má odstávka z dôvodu plánovaných opráv trvať o dva dni dlhšie, od 13. – až do 17. júna.

Teplú vodu bude mať len sídlisko Nad jazerom
Situácia môže byť ale iná na sídlisku Nad jazerom, ktoré je od komplexnej rekonštrukcie horúcovodu zásobované teplom z elektrárne na biomasu pri moste VSS. Je možné, že teplá voda napriek celosystémovej odstávke na jazere potečie, tak ako to bolo aj pred rokom. Skutočnosť sme preverovali, dostali sme nasledovné písomné stanovisko. "Tak ako v minulom roku aj počas tohtoročnej celosystémovej odstávky bude sídlisko Nad Jazerom zásobované primárnym médiom z Košickej energetickej spoločnosti (bioelektráreň VSS). Naša spoločnosť ale nevie zaručiť, že budú dodávané plnohodnotné parametre počas trvania celosystémovej odstávky."

Táto odstávka nie je podľa spoločnosti TEKO posledná, nakoľko sa počas letných mesiacov majú realizovať ďalšie plánované opravy v dôsledku ktorých dôjde k ďalším obmedzeniam dodávky teplej vody. Plánovaná rozsiahla rekonštrukcia horúcovodu na kruhovom objazde na Moldavskej by však prerušenie dodávok teplej vody nemala spôsobiť.

Aktualizované 13.06.2017 7.20
Sídlisko Nad jazerom je zásobované teplou vodou bez obmedzení.

Súvisiace odkazy:
Odstávky teplej vody v Košiciach
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

893
videní
02:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2815
videní
02:38
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1936
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1758
videní
01:33


Facebook loginGoogle login