5145 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Od soboty skrátia trasu električiek na Terase

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.06.2017 15:30 | Spravodajstvo
Od pondelka 19. júna budú električky číslo 6, 9 a R7 premávať od Moldavskej ulice len po Kino Družba. "To znamená, že električka po Terase už nebude premávať až ku Festivalovému námestiu, kvôli tomu, že začínajú práce na meniarni, ktorá sa nachádza pri Amfiteátri. Táto meniareň elektrickým prúdom napája úsek až po zastávku Kino Družba," vysvetľuje starosta MČ Košice – Západ, Ján Jakubov.

Od kina Družba budú električky nahradené autobusmi. Zároveň sa od pondelka devätnásteho predĺži aj trasa linky X2 v smere Krajský úrad – Námestie Maratónu mieru – Amfiteáter – Kino Družba. Vznikne tiež nová linka X6 premávajúca na trase Námestie Maratónu mieru – Amfiteáter – Kino Družba.

Pondelkovým zmenám bude predchádzať ešte jedna - obyvatelia Terasy sa cez víkend nedostanú električkou na jednotlivé časti tohto sídliska, ale napríklad ani k amfiteátru. Následne v pondelok vstupujú do platnosti už spomínané zmeny, pri ktorých zastávka Kino Družba bude prestupným miestom. Situácia bude trvať až do úplného ukončenia Modernizácie električkových tratí na Terase.

Článok si môžete prečítať na webe kosiceonline.sk

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
567
videní
01:12
247
videní


Facebook loginGoogle login