2406 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: V rekreačnej lokalite na Bankove vyčíňali vandali

TELEVÍZIA KOŠICE, 14.06.2017 13:24 | Spravodajstvo
Pred necelými dvoma mesiacmi predstavilo mesto v lokalite Bankov nové lavičky, altánky, chodníky, ohniská aj fitness plochy. Dnes ich Mestské lesy musia nanovo zrenovovať. V uplynulých dňoch v tejto časti Košíc totiž vyčíňali vandali.

"Potvrdzujeme pravdivosť informácie, v súvislosti s pekným počasím v predchádzajúcich dňoch evidujeme zvýšenú návštevnosť Lesoparku a lesoparkových zariadení. Návštevníci smerujú najmä na novopostavené zariadenia v lokalite Horný Bankov a tam skutočne došlo k poškodeniu niektorých prvkov. Okrem toho bolo zaznamenané znečistenie lavičiek zablatenou obuvou, výrezy do drevených zariadení, vjazd vozidlom na lokalitu až ku altánku, čím na rozmočenej pôde vznikli koľaje a podobne," informoval nás Jozef Marko z košického magistrátu pokračuje Jozef Marko.

Výšku škôd zatiaľ odhadnúť nevedia, s prácami Mestské lesy začínajú už v týchto dňoch.

Lokalita Horný Bankov bola upravená v rámci medzinárodného projektu FORSOC, ktorý je spolufinancovaný z Nórskych grantov. Mesto chce v boji s vandalizmom zvýšiť hliadkovaciu činnosť svojich zamestnancov, pomôcť by podľa neho mohol aj aktívnejší prístup mestskej polície, či Košičania, ktorí by ju zalarmovali v prípade potreby.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
352
videní
00:49
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
279
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
946
videní
02:57
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3862
videní
03:33


Facebook loginGoogle login