1026 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Revitalizácia jazera pokračuje tretí rok

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.06.2017 18:07 | Spravodajstvo
Už tretí rok za sebou pokračuje revitalizácia vody na košickom jazere. Mesto tak bojuje so sinicami, ktoré trápia túto lokalitu už dlhodobo. Na tohtoročné práce vyčlenilo zo svojho rozpočtu sumu približne 90 000 eur.  

"Realizuje sa aplikácia špeciálneho prípravku – anorganického, ktorý sa používa na úpravu bežnej pitnej vody, aby sa zlepšila kvalita vody v jazere. Sme radi, že sa to opäť realizuje, aby sme mohli spustiť letnú sezónu v rekreačnej lokalite," vysvetľuje starostka MČ Košice – Nad Jazerom Lenka Kovačevičová.  

Metódu už od roku 2015 realizuje odborník problematiku - profesor Blahoslav Maršálek, pôsobiaci na Masarykovej univerzite v Brne. Ide o aplikovanie ekologickej metódy, ktorej výsledky hodnotí mestská časť pozitívne a plánuje s ňou pokračovať aj v budúcnosti.

"Sinice ani raz neboli premnožené a profesor navrhol ďalší postup, ktorý sa musí realizovať v ďalších rokoch. Vždy pred aplikáciou látky sa robia rozbory kvality vody, tie vzorky sa brali pravidelne v určitých intervaloch, aj dnes skoro ráno." dodáva starostka. Profesor Maršálek má so sebou mobilné laboratórium, vzorky v priebehu a po aplikácii látky vyhodnocuje. Rozbory sa budú realizovať aj zajtra dopoludnia.

Podľa doterajších odberov je voda na jazere vhodná na kúpanie bez obmedzení.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Peter B.28.06.2017 07:39:08

V jednoduchom ozname urobiť dve hrúbky a min. tri formálne chyby - vivat sekretariáty naše študované!

Podobné reportáže

196
videní
502
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
416
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
574
videní


Facebook loginGoogle login