5091 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Obyvatelia KVP nové byty na sídlisku nechcú

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.07.2017 07:34 | Spravodajstvo
K otázke novej bytovej výstavby na košickom sídlisku KVP sa prišli včera vyjadriť obyvatelia mestskej časti. S investičným zámerom ich oboznámili predstavitelia spoločnosti Paseo Development, ktorá je realizátorom projektu. Zhromaždenie sa konalo na podnet miestnych poslancov a vyvolalo búrlivú diskusiu.

Investor ešte musí vykúpiť pozemky, posledné slovo má mesto
Ako uviedla zástupkyňa starostu Mária Gamcová: "Našim cieľom bolo informovať občanov čo sa má diať, čo sa má stavať, a hlavne vypočuť si investora, aby povedal o čo vlastne ide. Nič sa nestavia, ani sa nemôže, pretože sú to mestské aj súkromné pozemky, ktoré sa v prvom rade musia vykúpiť. Bez súhlasu mestského zastupiteľstva a bez súhlasu jednotlivých vlastníkov pozemkov, ten investor zatiaľ nič nemôže urobiť." O tom, či sa výstavba reálne uskutoční, tak rozhodne až mesto Košice. Zúčastnení aj napriek tomu neskrývali svoje emócie a k projektu mali niekoľko výhrad. Investori však takéto stanovisko od obyvateľov dotknutých ulíc viac menej očakávali. O navrhovaných zmenách sú ochotní diskutovať, ale výstavba bytových domov by mala byť zachovaná.

Súčasťou plánu developera aj bazén, športoviská a obchodné centrum
Podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa spoločnosti Paseo Development, Tomáša Domika: "Človek, ktorý tam žije 10 -15 rokov, a nikdy sa nepozeral na žiadnu zastávku, bytovku ani nič podobné, chce aby to tak aj zostalo. Treba si ale uvedomiť, že na zhromaždení sa stretla len malá časť obyvateľov KVP. Keď sme sa zaviazali, že vybudujeme parkovú promenádu, športoviská, plavecký bazén, biznis centrum, obchodné centrum,  to znamená, že všetko má svoje pre aj proti. Plánovaná bytová výstavba je v podstate daň za to, aby tam niečo reálne fungovalo."

Projekt tak zostáva naďalej otvorený. Finančná čiastka na jeho realizáciu predstavuje sumu približne 25 – 35 miliónov eur.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
195
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2798
videní
01:54
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
431
videní
01:54
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
496
videní
01:14


Facebook loginGoogle login