Problém parkovania na sídliskách zhoršuje nielen nedostatok parkovacích miest, ale aj autovraky, ktoré majitelia často nechávajú v obytných zónach. Na takúto situáciu upozornila aj naša poslucháčka z Jilemnického ulice v Košiciach, kde tento problém pretrváva už niekoľko mesiacov, dokonca na to upozornila aj samotného majiteľa vozidiel. Ten však na jej problém reagoval podráždene. "Je to v platenej zóne, to znamená že blokuje parkovacie miesta pre ďalších susedov. Slušne som sa ho v rámci dobrých vzťahov opýtala, že ako to chce riešiť, na čo reagoval podráždene. Dal mi nohu do dverí, začal sa mi vyhrážať, tak som zavolala políciu. Prišla hliadka a tam sa to skončilo," opisuje celu situáciu poslucháčka, ktorá nechcela byť menovaná.
Mestská polícia nerieši vozidlá bez evidenčných značiek, avšak ak občan nahlási takýto problém, polícia to preverí. "Mestská polícia preverí každé takéto hlásenie. Rozhodujúce nie je to, či takéto auto má, alebo nemá ŠPZ, ale to, či poškodzuje, alebo neohrozuje životné prostredie, či má emisnú kontrolu a ďalšie záležitosti," dodáva Jozef Marko z magistrátu mesta Košice.
Podľa zákona o odpadoch je majiteľ najprv vyzvaný, aby v lehote do 60 dní odstránil auto z miesta. Ak si túto povinnosť nesplní vozidlo je následne odtiahnuté mestskou políciou na záchytné parkovisko odkiaľ si ho majiteľ má možnosť prevziať do jedného mesiaca. Ak tak neurobí, môže byť dané na ekologickú likvidáciu. Držiteľovi auta hrozí od Okresného úradu aj pokuta, a to až do výšky 2500 eur.
KomentárePočet príspevkov: 0
Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.