K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Parkovacie miesta na Ťahanovciach si "vzal" podnikateľ

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.09.2017 09:45 | Spravodajstvo
Na parkoviskách na košickom sídlisku Ťahanovce pribudli v posledných dňoch nové blokovacie zariadenia. Nainštalovaná dopravná značka informuje, že ide o "voľné parkovacie miesta na prenájom". Jediným kontaktom je e-mailová adresa. Aktivita pobúrila obyvateľov na súvisiacich uliciach a vyvolala vášnivé diskusie na sociálnych sieťach.

Parkovacie miesta vlastnia košické eseročky
Aj v tomto prípade ide o aktivitu košického podnikateľa Emila Sekela, ktorý už niekoľko rokov oslovuje vlastníkov nevysporiadaných pozemkov s ponukou na ich odkúpenie. Tie sú následne prevedené do vlastníctva košických firiem Casso Steel Trade (napríklad na Aténskej ulici), alebo Setron (na Európskej triede). Podľa aktuálneho výpisu z katastra sú takéto parkovacie miesta na viacerých uliciach a ponuku na prenájom využili už desiatky motoristov.

Nevysporiadané pozemky - časovaná bomba?
Problém s nevysporiadanými pozemkami trápi sídlisko už od jeho vzniku - pozemky boli vyvlastnené, ale neboli zapísané do katastra, čím mesto v tom čase ušetrilo. Po roku 1989 súkromní vlastníci vyvlastnenie napadli. Sídlisko a všetky jeho stavby tak stoja prevažne na súkromných pozemkoch, ktoré vlastnili niekdajší obyvatelia z Ťahanoviec – dediny.

KomentárePočet príspevkov: 2

 

Peter Tauš12.02.2018 21:04:40

Takže to znamená, že ak je pod bytovým domom súkromný pozemok (čo je bežná situácia), majiteľ pozemku môže zamknúť bytovku, alebo ju zbúrať? Podľa vyjadrení aktuálneho majiteľa pozemkov pod parkovacími miestami zrejme áno!!!

Vladko Čechovský

Vladko Čechovský18.09.2017 14:01:17

cize ak vlastim pozemky na Tahanovciach, mozem ich dat do prenajmu????

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1171
videní
01:14
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2769
videní
08:01
Vieme prví
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3771
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
394
videní


Facebook loginGoogle login