641 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Predpremiéra "Mečiara" zaplnila kinosálu v Úsmeve

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.10.2017 15:40 | Kultúra
Poukázať na vplyv azda najkontroverznejšieho slovenského politika ale i éry, ktorá ešte nie je úplne minulosťou. To je hlavným posolstvom nového dokumentárneho filmu s názvom – Mečiar, od slovenskej režisérky Terezy Nvotovej. Do kín zavítal po viac ako štyroch rokoch zbierania materiálu a nakrúcania.

Vo filme sa objavila aj samotná režisérka. Tá odhaľuje postavu Vladimíra Mečiara aj prostredníctvom svojich osobných príbehov. Zdrojom informácií boli aj rôzne osobnosti, ktoré stáli pri dôležitých udalostiach vývoja krajiny. Pozadie udalostí 90-tych rokov a politická kariéra trojnásobného predsedu vlády Slovenskej republiky, prilákala na košickú predpremiéru mladšiu i staršiu generáciu.

Vladimír Mečiar bol jedným z hlavných aktérov, ktorí stáli pri rozdelení Československa. S obdobím jeho vládnutia sú ale spojené viaceré závažné politické i ekonomické kauzy na Slovensku. Mnohí ho dodnes vinia najmä zo zodpovednosti za únos prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho. Dokument odhaľuje zákutia nie len jeho politického vládnutia ale i vtedajšieho života.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20037
videní
09:30


Facebook loginGoogle login