4129 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Takto vyzerá výstavba haly Minebea

TELEVÍZIA KOŠICE, 26.10.2017 12:00 | Spravodajstvo
V priemyselnom parku pri košickom letisku postupne vyrastá najmodernejší a najväčší európsky závod na výrobu mechatronických pohonných zariadení a elektromotorov. Japonský investor MinebeaMitsumi ho plánuje dokončiť už v prvom polroku 2018 a do piatich rokov od spustenia výroby chce vytvoriť 1100 pracovných miest. Okrem výroby komponentov pre automobilový priemysel a domácich spotrebičov by chcel pri Košiciach zriadiť aj výskumné a vývojové centrum.

Výberové konania na zamestnancov sa už začínajú
Na pracovných portáloch sa postupne objavujú voľné pozície - aktuálne je to napríklad aj technik výroby, inžinier a inšpektor kvality. Obsadzované sú aj špecializované pracovné miesta - Software Designer, Expert for IoT and Data Security. Platové ponuky sú závislé od pracovných skúseností a vzdelania. Spoločnosti poskytne vláda stimul v hodnote 17 500 eur na jedno pracovné miesto.

K dopravnej infraštruktúre sa vyjadriť ministerstvo ani mesto aktuálne nechce
Priemyselný park pri letisku sa postupne rozrastá a doprava v lokalite je už teraz zložitá. Minister hospodárstva Peter Žiga sa v tejto súvislosti v máji pre TV Košice vyjadril, že rokovania o dopravnej infraštruktúre prebiehajú. "Prichádza do úvahy niekoľko alternatív - štvorprúdová cesta od mosta v Pereši, alebo aj rozšírenie elektičkovej trate až do priemyselného parku. Tretia možnosť ráta aj so zlepšením infraštruktúry až na Letisko Košice." V akej fáze sú rokovania a či priniesli výsledky, k tomu sa mesto, ministerstvo ani mestská časť Pereš v týchto dňoch vyjadriť nechcela.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6035
videní
02:29
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5898
videní
01:29
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1269
videní
00:45
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4272
videní
02:39


Facebook loginGoogle login