K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

FOTO: Pred školou v Košiciach našli nebezpečnú chemickú látku

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.12.2017 11:50 | Spravodajstvo
Rušné ráno zažila v pondelok základná škola na Družicovej ulici v Košiciach. Krátko po pol deviatej sa na mieste objavili všetky záchranné zložky. Žltý prášok bol v nádobách s piktogramom, ktorý naznačoval, že by mohlo ísť o jedovatú látku. Našli ho v bezprostrednom okolí hlavného vchodu do školy, ktorým ráno prešli žiaci aj personál. Na miesto bolo privolané aj kontrolné chemické laboratórium z Jasova, ktoré odobralo vzorky a nález na ďalšie skúmanie.

Ako nám dopoludnia povedal veliteľ zásahu košických hasičov Viktor König, "v budove je aktuálne približne 600 detí a personál. Prebieha dekontaminácia priestoru, kde sa možná nebezpečná látka nachádza. Triedy sú postupne čistené a deti z nich sú premiestňované do telocvične."

Aktualizované 13.45
Žiadne zdravotné problémy sa u detí zatiaľ neprejavili. Podľa inštrukcií v školskom rozhlase žiakov a personál sústredili v telocvični, kde im obuv dekontaminovali v roztoku a zakázali konzumovať stravu. Podľa odporúčaní si museli opakovane umývať ruky a pred opustením školy mali kompletne vyprázdniť skrinky. Priestory podrobia preventívnej dekontaminácii. Žiaci mohli opustiť školu až po 13.30. Riaditeľ zároveň vydal k mimoriadnej situácii aj oficiálne odporúčanie, "aby rodičia sledovali zdravotný stav žiakov a zabezpečili dôkladnú osobnú hygienu aj očistu oblečenia žiakov." O akú látku išlo, to nám zatiaľ polícia ani hasiči nepovedali.

Aktualizované 17.05
Podľa informácií od polície a košických hasičov, malo by ísť o
dichroman draselný. Je to nebezpečná, toxická a karcinogénna chemická zlúčenina, ktorá môže vážne poškodiť zdravie. Ako a kedy sa pred školu dostala, to je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Foto a text: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2121
videní
02:47
Bez komentára
3148
videní
03:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3418
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1081
videní


Facebook loginGoogle login