K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

FOTO: Bezdomovci sa im nasťahovali priamo pod okná paneláku

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.01.2018 13:00 | Spravodajstvo
V polorozpadnutej čiernej stavbe v Zuzkinom parku sa usadili bezdomovci. Obyvatelia bytového domu na Lesníckej ulici ju majú priamo pod oknami. Sťažujú sa na zápach, znemožnené vetranie, či neporiadok. A preto požadujú riešenie, zatiaľ ale bezvýsledne.

Pozemok pod čiernou stavbou vlastní mesto
Ako pre TV KOŠICE povedal starosta MČ Košice – Západ, Ján Jakubov: "Podľa vedomia MČ táto stavba nie je legálna. Dostali sme podnet od obyvateľky ešte 18. júna minulého roka a okamžite sme ho odstúpili na mesto Košice, keďže je vlastníkom predmetného pozemku. Kópiu sme poslali na príslušný Stavebný úrad." Stanovisko ale mestská časť z magistrátu doteraz nedostala. V riešení problému má preto zviazané ruky - ak má byť budova odstránená, musí byť vydané rozhodnutie o odstránení stavby príslušným Stavebným úradom. Situáciu s bezdomovcami plánuje dočasne  riešiť aspoň zvýšenými hliadkami polície.

"Neexistuje vlastník, nemáme komu nariadiť odstránenie stavby"
Podobné stanovisko sme dostali aj od správcu bytového domu, spoločnosti BYFOS, s.r.o. "Požiadali o riešenie situácie a odstránenie stavby Stavebný úrad. Odpoveď bola, že keď neexistuje vlastník stavby, nie je komu nariadiť jej odstránenie."

Vývoj a riešenie problému obyvateľov budeme sledovať, stanovisko magistrátu mesta Košice čakáme.


Reportáž je tipom od diváka tvkosice.sk. Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, alebo vo vašej mestskej časti existuje akýkoľvek problém alebo pozitívny príklad na ktorý chcete upozorniť, ozvite sa nám. Využiť môžete aj mobilnú aplikáciu - cez ňu je možné v reálnom čase pridať fotoreportáže alebo videá.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

 

I H23.01.2018 11:39:57

Nie je pravda, že podnet dostali min. roku, ja osobne to riešim už cca. 8rokov, stále dookola stavebný úrad, správa majetku mesta Košice, Mestská polícia, Štátna polícia; mali sme záujem o zbúranie vo vlastnej réžii, avšak potrebujeme oficiálny súhlas mesta, ktoré nám nechce nikto vydať, žiadali sme to z dôvodu zateplenia bytového domu, ktoré nemáme dokončené.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
345
videní
01:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3941
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
641
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
834
videní
01:54


Facebook loginGoogle login