K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Na Kojšovskej holi má vyrásť moderné lyžiarske stredisko

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.02.2018 13:31 | Spravodajstvo
Stredisko Kojšovská hoľa patrí k najstarším v blízkosti Košíc. S výstavbou rekreačných objektov sa tu začalo už v 40-tych rokoch. V roku 1977 bola vybudovaná sedačková lanovka, v roku 2004 začala rekonštrukcia hotela Erika. Súčasne bolo vybudované umelé zasnežovanie 4 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 1,5 km. So strediskom má investor veľké plány, projekt je aktuálne vo fáze posudzovania vplyvov na životné prostredie. S výstavbou by chcel začať už v tomto roku, spustenie prevádzky sa očakáva o dva roky neskôr.  

Nové reštaurácie, vleky aj sedačky
Variant 1 ráta s maximálnou dennou kapacitou strediska na úrovni 3700 návštevníkov. Vybudované by mali byť dve nové parkoviská, v nástupnom centre od Zlatej Idky plánujú pokladne, ski servis, lyžiarsku školu, samoobslužnú reštauráciu s kapacitou 80 - 100 stoličiek. Na Zlatoidskom vrchu je navrhnutá vyhliadková reštaurácia s kapacitou 100 miest. Na Kojšovskej holi by mala byť ďalšia reštaurácia s rovnakou kapacitou. V prípade realizácie variantu 1 pribudnú v stredisku 2 nové sedačkové lanovky a 13 lyžiarskych vlekov. Celková dĺžka tratí je 11,8 km a celková plocha 52,89 ha. Poskytne využitie všetkým typom lyžiarov - od ľahkých tratí až po extrémne ťažké.

Variant 2 je o niečo skromnejší, ten ponúka len jednu novú sedačkovú lanovku a 11 lyžiarskych vlekov. Celková dĺžka tratí v prípade variantu 2 je cca 10,7 km a plocha 50,14 ha. Pre zabezpečenie umelého zasnežovania by malo byť stredisko vybavené vrtuľovým aj tyčovým systémom technického zasnežovania, zdrojom vody bude Kojšovský potok, na ktorom chcú vybudovať akumulačné nádrže.

Náklady viac ako 10 miliónov eur
Náklady na realizáciu by mali dosiahnuť 13 miliónov eur ( variant 1 ), resp. 11,2 milióna eur ( variant 2 ) . Navrhnutú podobu strediska si môžete pozrieť na priložených vizualizáciách.

Zdroj: enviroportal.sk
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
647
videní
294
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7975
videní
02:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7100
videní
03:46


Facebook loginGoogle login