K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Na okraji historického centra chcú postaviť 380 bytov

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.02.2018 13:13 | Iné
V Košiciach je o krok bližšie k realizácii ďalší projekt. Stojí za ním česká investičná skupina CTR, ktorá v súčasnosti v metropole východu realizuje dva veľké projekty - Rezidenciu pri Radnici s 390 bytmi a supermarketom, ale aj multifunkčný komplex Business Centre Košice III v tesnom susedstve Steel Arény.

Byty na mieste bývalého areálu Odevných závodov
Nové byty majú vyrásť na rohu Bellovej a Alvinczyho ulice, na ploche bývalého areálu Odevných závodov kapitána Nálepku. Projekt je vo fáze posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA/SEA). Začala teda plynúť 21-dňová lehota na pripomienkovanie zámeru verejnosťou.

Výstavba v súlade s urbanistickou štúdiou
Podkladom pre výstavbu je urbanistická štúdia Alvinczyho - Bellova, ktorú si pred rokmi objednal vtedajší vlastník pozemkov a hál závodu, eseročka košického podnikateľa Dušana Macha - Albelli. Všetky pozemky v polovici minulého roka kúpila firma CTR Alvinczy s.r.o., ktorá patrí do portfólia investičnej skupiny CTR Holding GmbH.

Rezidencia Albelli - 380 bytov a priestory občianskej vybavenosti
Riešený komplex je navrhovaný ako súbor bytových domov - ponúkne 380 bytov aj priestory občianskej vybavenosti. Projekt zahŕňa jeden až štvorizbové byty, s rozlohou od 32m2 do 90m2. Najviac ich má byť dvojizbových - až 195. Parkovanie zabezpečí 496 parkovacích miest ( v garážach aj exteriéri stavby ).

Odhadované celkové náklady sú vo výške 24 miliónov eur, so stavbou by sa mohlo podľa zámeru začať v januári 2019, trvať by mala 2 roky. Všetko ale závisí od vybavenia potrebných úradných a stavebných povolení.

Poznámka:
Vo fotogalérii nájdete vizualizácie a lokalizáciu nového projektu, ale aj súčasný a historický stav areálu ( fotky z urbanistickej štúdie Alvinczyho - Bellova )


Zdroje: Enviroportal, urbanistická štúdia & posudzovaný zámer developera
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2882
videní
1719
videní
01:47
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
357
videní
03:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2460
videní
01:39


Facebook loginGoogle login