2514 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Július Hegyesy - Všetko najlepšie, maestro!

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.02.2018 11:30 | Kultúra
Jeden z najvýznamnejších slovenských výtvarníkov Július Hegyesy sa dnes, 21. februára dožíva krásneho veku – 85. narodenín.

Hegyesy sa nikdy  nesnažil začleniť do žiadneho  z aktuálnych prúdov, vo svojej tvorbe sa od začiatku vytrvalo venoval téme výtvarného spracovania  portrétu, aktu, krajiny a zátišia a to nenapodobiteľným prístupom a rukopisom. Legendárne sú jeho portréty. Snažil sa ich vraj rozoberať na kúsky, aby našiel ten najlepší spôsob. Veľa sa naučil od ostatných výtvarníkov. Rovnako krajinomaľba má u tohto významného výtvarníka  stále dôležité miesto a vyznačuje sa netradičnou expresívnou atmosférou.

Július Hegyesy nás na výstave privítal srdečne a umenie, ktorým  nás súkromne po galérii sprevádzal, nás doslova objalo. Iskra v očiach a chuť tvoriť zatienila jeho obmedzený pohyb na vozíčku. Bolo nám cťou stretnúť sa s touto osobnosťou a sme radi, že vám práve dnes, v deň jeho narodenín môžeme predstaviť jeden z najväčších talentov.

Diela autora silnej generácie východoslovenských výtvarníkov nájdete v Múzeu Vojtecha Löfflera kde sa prezentuje aj so svojou dcérou Zuzanou Uhrinovou Hegyesyovou ešte do konca týždňa (25.2.2018). Je zaujímavé vidieť dve rovnaké mená a tú istú krv v úplne odlišnom štýle.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
187
videní
01:49
116
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
555
videní
03:47
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
414
videní
01:52


Facebook loginGoogle login