K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Pri "malej stanici" našli podozrivú látku, oblasť uzavreli

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.03.2018 18:15 | Spravodajstvo
Do redakcie nám bol dnes popoludní doručený e-mail od Košičana, ktorý upozorňuje na skutočnosti, zistené v chatovej oblasti na Jarmočnej ulici. Ako uvádza, "za situáciu môže nedostatočná činnosť zodpovedných orgánov a inštitúcií. Tie umožňujú v kedysi pokojnej lokalite za "malou stanicou" vytvárať nekontrolovateľné skládky odpadov rôzneho druhu, nekontrolovateľné osídľovanie pozemkov a chatiek v lokalite, čoho výsledkom je vysoká kriminalita a časté požiare."

Prílohou upozornenia sú aj tieto fotografie, ktoré mali byť vyhotovené včera (6.3), na ktorých je zobrazený aj neznámy predmet s varovaním o rádioaktivite. Zrejme z uvedeného dôvodu Jarmočnú ulicu uzavrela dnes podvečer polícia, zasahovala aj civilná ochrana.

Aktualizované 18.50
Ako nám povedala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Mgr. Lenka Ivanová, "príslušníci Policajného zboru v týchto chvíľach vykonávajú v mestskej časti Košice Juh prvotné úkony potrebné na zistenie prítomnosti rádioaktívneho materiálu. Evakuácia obyvateľstva nebola v danom prípade potrebná.Vzhľadom na prebiehajúce úkony nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie."

Pravdepodobne ide o ionizačný hlásič požiaru, kedysi využívaný v exteriéri (35 kBq). Obsahuje rádionuklid amerícium 241. Ide o rádioaktívny prvok, ktorý vyžaruje žiarenie alfa, beta aj gama a je nutné manipulovať s ním za prísnych bezpečnostných opatrení. Nebezpečné je najmä jeho bezprostredné vdýchnutie.
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
852
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
516
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
661
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1569
videní


Facebook loginGoogle login