K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: "Zabudnutý projekt" v centre mesta opäť ožíva

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.03.2018 11:27 | Spravodajstvo
Projekt polyfunkčného centra na Továrenskej ulici opäť ožíva. Bastion Office Center by mal vyrásť do dvoch rokov v priestore niekdajšieho parkoviska v širšom centre Košíc. V komplexe vznikne prostredie pre zriadenie kancelárií, či biznis centier, objekt ponúkne aj komplexné služby vo forme obchodov, kaviarní a iných služieb.

Myšlienka projektu vznikla ešte v roku 2008
Projekt chcela realizovať ešte pred desiatimi rokmi košická eseročka REPREX, s.r.o., výstavbu chcela stihnúť za rok a Bastion Office Center otvoriť ešte v roku 2010. Náklady stavby boli vtedy odhadované na sumu 550 miliónov korún, t.j. viac ako 18 miliónov eur. Finančná kríza a zmeny na realitnom a bankovom trhu zrejme spôsobili, že projekt aj právoplatné stavebné povolenie na niekoľko rokov zamrzlo a na uzavretom parkovisku sa nič nedialo.

Projekt aj pozemky odkúpil developer MM Invest
Projekt aj so stavebným povolením odkúpila v roku 2015 spoločnosť MM Invest Košice, s.r.o. Projekt mierne upravila, predpokladané investičné náklady sa znížili na 16 miliónov eur. Polyfunkčný objekt ponúkne úžitkovú plochu 11 000 m2, z toho cca 1300 m2 pre obchodné prevádzky. Parkovanie zabezpečí 3-podlažný podzemný parkovací dom s kapacitou viac ako 230 parkovacích miest. 80 z nich bude môcť využívať aj verejnosť.

O developerovi
Za projektom stojí spoločnosť MM Invest Košice, ktorá v metropole východu v posledných rokoch realizovala niekoľko projektov - Projekt rodinných domov a viladomov Panoráma I - III, alebo aj byty a obchodné priestory Panoráma IV. Tým posledným bol bytový komplex Park Anička. Stavebníkom je eseročka MM Partners, ktorá patrí do skupiny developera.

Vizualizácie: mminvest.sk
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
423
videní
01:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3244
videní
314
videní
02:35
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
964
videní
01:54


Facebook loginGoogle login