K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Borža sa priznal k objednávke vraždy, trest nedostal

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.03.2018 16:52 | Spravodajstvo
Okresný súd Košice I schválil v stredu dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a Dušanom Borženským (46).

Za dve vraždy bol odsúdený na 23 rokov, ďalší trest dnes nedostal
Obvinený sa priznal k objednávke vraždy kosovského Albánca Fadila Pasjaču z roku 2000. Súd pritom upustil od uloženia súhrnného trestu vzhľadom na predchádzajúci výnimočný 23-ročný trest, ktorý si Borženský odpykáva v prípade iných dvoch vrážd.

Sedí už 18 rokov, v lete môže byť na slobode
Pasjaču, ktorý bol majiteľom košického klubu Havana, kde sa stretávali Albánci žijúci na Slovensku, zavraždili 11. februára 2000 na Budapeštianskej ulici v Košiciach. Médiá ho označovali za jedného zo šéfov podsvetia. Borženský známy v podsvetí ako Borža bol v minulosti odsúdený za vraždy Jána Kromku a Karola Kolárika. Trest si odpykáva vo väzení v košickej Šaci. Už v lete by sa mohol dostať na slobodu, ak súd vyhovie požiadavke o podmienečné prepustenie.

Podľa stredajšieho rozhodnutia súdu je trest uložený skorším rozsudkom dostatočný. Na schválenie dohody boli podľa sudcu splnené všetky zákonné podmienky, poškodené strany odkázal s nárokom na náhradu škody na civilný proces. Voči danému rozsudku nie je prípustné odvolanie.

Foto a text: TASR
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7540
videní
01:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1273
videní
02:17
992
videní
01:22


Facebook loginGoogle login