9379 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Električky sa vrátia na Terasu, uzavrú kruhový objazd

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.03.2018 12:05 | Spravodajstvo
Na Terase budú opäť premávať električky, a to už od soboty – 7. apríla. Na dnešnom kontrolnom dni to povedal námestník primátora, ktorý plní úlohy primátora Martin Petruško. Podľa jeho slov, "kolaudačné konanie úseku prebehne už na budúci týždeň 4. apríla, všetko je pripravené a dokončené tak, aby dopadlo úspešne."

Obmedzenia by mohli začať už 7. apríla
Keď nadobudne právoplatnosť kolaudačné rozhodnutie a po Triede SNP začnú premávať električky, Eurovia SK uzavrie kruhový objazd na Moldavskej ulici a začne ďalšia etapa prác. Vodičov ako aj cestujúcich tak čakajú ďalšie obmedzenia. Obmedzenia v doprave priblížil Štefan Bálint, riaditeľ košického závodu Eurovie SK: "pre motoristov z Triedy SNP bude možné odbočenie len na Šacu, zo Šace bude možné odbočenie len v smere na Alejovú ulicu. Ostatné smery budú v kruhovej križovatke na Moldavskej ulici úplne uzavreté."

Ako dodal, druhá etapa modernizácie električkových tratí (za takmer 78 a pol milióna eur bez DPH) pokračuje podľa harmonogramu a bude dokončená načas, čiže v auguste tohto roka.

Pozrite si videoreportáž.

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Štefan Kudla29.03.2018 19:01:44

Ako sa dostaneme na parkoviska pri business centrach na moldavskej????

Podobné reportážeFacebook loginGoogle login