1360 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: V Gregorovciach spomínali na zavraždených snúbencov

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.05.2018 11:10 | Spravodajstvo
Ľudia, ktorí sa rozhodli prísť v sobotu na spomienkový Koncert pre Martinu a Jána do Gregoroviec v okrese Prešov, zaplnili tamojšie futbalové ihrisko. Hlavným posolstvom koncertu, ktorý pripravili v deň plánovanej svadby zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, bola spolupatričnosť s ich rodinami.

Zúčastnení najprv spomínali na mladý pár v miestnom kostole Narodenia Panny Márie, kde pred oltárom stáli dve stoličky s iniciálkami snúbencov M a J. Omšu slúžil miestny farár, ktorý dobre poznal Martinu Kušnírovú aj jej mamu Zlaticu. Na obrade sa zúčastnili príbuzní zavraždených, miestni občania aj ľudia, ktorí prišli na koncert.

Na koncerte vystúpili Jana Kirschner, Sima Martausová, Para, Chiki liki tu-a, Puding Pani Elvisovej, Bez Ladu a Skladu, Vec a Zuzana Mikulcová, Štefan Štec a Ľudová hudba Hornád, ktorý spieval rusínske svadobné piesne. Na pódiu nechýbali ani Karpatské Chrbáty, Longital, B-Complex, Sendreiovci, Konvergencie Quartet, Živé kvety, Jozef Lupták a domáci zbor Gregos. Po štvrtýkrát na obdobný koncert prišiel z Českej republiky Michael Kocáb.

Viac vo videoreportáži.

Text: TASR
Videoreportáž: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
373
videní


Facebook loginGoogle login