K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.05.2018 08:12 | Šport
Celkovo 77 jazdcov odštartovalo na prvom súťažnom dni 10. Moris Cup Jahodná. Rozdiel medzi prvými tromi jazdcami v absolútnom poradí činí len jednu desatinu sekundy.

Dve tréningové a dve súťažné jazdy absolvovali v prvý súťažný deň jazdci Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických vozidiel a Slovenského rally pohára na 10. Moris Cup Jahodná.

Víťazom nestarnúci Igor Drotár na Škode Fabia R5
O absolútne prvenstvo bojovala trojica jazdcov Igor Drotár, Věroslav Cvrček a Tomáš Ondrej. Zaujímavosťou je, že víťazom spomedzi z nich sa stal jazdec, ktorého vek je vyšší, než súčet vekov zvyšných dvoch. A to nestarnúci Prešovčan Igor Drotár na vozidle Škoda Fabia R5. O niečo viac ako tri sekundy oproti minulému roku bol rýchlejší Věroslav Cvrček na Škode Fabia S2000, ktorý stanovil novú hodnotu rekordu trate v kapotovaných vozidlách na 1:55,549. Jeho prvý dosiahnutý čas bol však pomalší, a preto mu v súčte napokon patrí až tretie miesto. To druhé získal Tomáš Ondrej na formulovom vozidle Tatuus PY012, ktorý skončil len 0,011 sekundy za Drotárom.

Dnes tréning a dve súťažné jazdy
V nedeľu čaká na jazdcov jeden ranný tréning a po ňom dve súťažné jazdy. Na trati by sa mala predstaviť približne sedemdesiatka pretekárov.

Ako to na trati v sobotu vyzeralo? Pozrite si naše video.

Text: Zdenka Frývaldská / Tlačový tajomník 10. ročníka Moris Cup Jahodná