K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: V zanedbanom podjazde sa darí žubrienkam

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.06.2018 14:40 | Spravodajstvo
Roky zaplavovaný podjazd pri košickom katastri na Južnej triede sa ešte stále nedočkal opravy. Na jeho rekonštrukciu sa akoby pozabudlo, napriek dlhodobo avizovaným sľubom. Na spoločnej oprave sa  mesto Košice dohodlo ešte pred troma rokmi spolu s Národnou diaľničnou spoločnosťou. S prácami sa však doposiaľ nezačalo.

Magistrát: "Na ťahu je NDS"
Podľa slov Lindy Šnajdárovej z košického magistrátu "Do dnešného dňa i napriek viacerým urgenciám k reálnym prácam (okrem spracovania projektovej dokumentácie a rozpočtu zo strany NDS a.s., ako budúceho stavebníka) nedošlo. Mesto Košice sa zaviazalo na spolufinancovanie tejto stavby 20% oprávnených nákladov, a opätovne vyzvalo NDS a.s. o poskytnutie informácie, aké kroky urobí, a v akých termínoch sa bude v tejto veci realizovať."

NDS: "Dali sme si vypracovať nové posúdenie stavu"
O stanovisko Národnej diaľničnej spoločnosti sme požiadali aj my. Dozvedeli sme sa, že si dala vypracovať nové posúdenie. Ako povedala hovorkyňa NDS Michaela Michalová: "O výsledkoch posúdenia, ktoré si dala NDS vypracovať autorizovanej osobe, budeme najskôr informovať príslušného správcu. Cieľom bude dohodnúť sa na spoločnom postupe, nakoľko máme za to, že sanáciou iba vyššie uvedených objektov, ktoré sú v našej správe, by sa problém nevyriešil komplexne."

Podjazd je neprejazdný už roky, rukojemníkom sú vodiči
Podjazd bol od roku 1985 v správe niekdajších Závodov ťažkého strojárstva, ktoré sa neskôr pod názvom Východoslovenské strojárne rozdelili, a k podjazdu sa nehlásili. Mesto ho následne odovzdalo Slovenskej správe ciest. Jeho havarijný stav však už dlhodobo ohrozuje vodičov, ale aj štvorprúdovú cestu, ktorá patrí NDS. Kedy sa s opravami reálne začne, je stále otázne.

Foto: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5310
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
272
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
476
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2628
videní


Facebook loginGoogle login