5756 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tipBez komentára

VAŠE VIDEO: Ako Kosit podzemný kontajner (ne)vyniesol

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.08.2018 13:40 | Spravodajstvo
Spoločnosti Kosit sa dnes (11.08.) ráno vyprázdnenie podzemných kontajnerov na Oštepovej ulici ani po dlhých minútach nepodarilo. Problém nakoniec "vyriešili" opáskovaním podzemného kontajnera a dovezením dvoch klasických nádob na odpad.

Karol - autor videa: "Kontajner pokazil zásah Kositu?"
Celú situáciu zachytil videokamerou Karol Varga, ktorý nám ju opísal takto: “Krátko pred deviatou ráno prišlo malé auto s nesprávnym hákom ( bol iba jeden na ramene). Majú  byť totiž dva - jeden nosný, a druhý na otváranie dvierok. Na fotkách a videu je zjavné, že hákom pracovník kontajner ťahal za úchyt na otváranie dvierok”. Nakoniec Kosit kontajner nevyprázdnil, o nejaký čas prišlo iné auto a donieslo dve klasické nádoby na odpad. Pokazený kontajner oblepili páskou... O stanovisko k situácii sme požiadali aj spoločnosť Kosit, vyjadrenie čakáme.

Aktualizované 13.08.2018 07.55 ( doplnené o stanovisko Kosit )
Spoločnosť Kosit nám k situácii poslala nasledujúce vysvetlenie: "Z  dôvodu poruchy vozidla s hydrolautickou technikou sme sa rozhodli pre náhradné riešenie. Dočasne sme nahradili polopodzemné kontajnery dvoma 1100 l kontajnermi, aby sa tam nehromadil odpad a obyvatelia mali kam počas víkendu odpad priebežne  vyhadzovať.  Nakoľko išlo o náročnejšiu opravu vozidla, toto bolo jediné riešenie, aby tam zbytočne nevznikla „čierna skládka“ a nehromadil sa komunálny odpad. Dnes bude  polopodzemné kontajnerovisko plne funkčné a náhradné 1100 litrové nádoby odstránené. Dobrou správou je, že obyvatelia môžu od dnes toto stojisko znova plne využívať."

Viac vo videu.

Video: Karol Varga, Košice
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7434
videní
00:27
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4326
videní
00:38
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6747
videní
01:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3568
videní
00:11


Facebook loginGoogle login