K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Kto je autorom kravát, ktoré vejú pred Kulturparkom?

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.06.2023 14:01 | Spravodajstvo
Všimli ste si desiatky kravát pred Kulturpakom? Autorom je Lousy Auber. 

Ak ste v ostatných dňoch prechádzali okolo košických Kasární/Kulturpark, zaiste ste si všimli kravaty, ktoré doslova visia nad hlavami prechádzajúcich. Na bielom námestí pribudlo umelecké dielo od Lousy Aubera, ktorý sa okrem fotografovania venuje aj realizáciám vo verejnom priestore. Inštalácia s názvom BÜRO prináša archetypický motív kravaty ako variabilného multisymbolu, ktorý v diele nadobúda novú úžitkovú a výtvarnú funkciu, uvádza K13 - Košické Kultúrne centrá. 

„Monumentálna, miestne špecifická inštalácia z vrstvenia tisícok kravát, dodá areálu nový vizuálny ráz, ale plní i funkciu nového priestoru v priestore, ktorý tvorí tieň a izoluje hluk,“ doplnila Katarína Hegedűsová z K13. 

Lousy Auber je slovenský fotograf a konceptuálny umelec, ktorý sa zameriava na site-specific inštalácie, zdôrazňujúce genius loci. Pri tvorbe „v teréne” často pracuje s architektúrou ako kanvasom, extrahuje z nej status quo a zároveň ju zanecháva v nostalgickej retro polohe.  Inštaláciu si môžete pred Kulturparkom pozrieť  až do konca októbra. 

Foto: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
562
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1553
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
317
videní
06:10
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1126
videní
04:00


Facebook loginGoogle login