2586 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Prezident opäť na návšteve Košíc

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.05.2016 14:55 | Spravodajstvo
Prezident Andrej Kiska po nedávnej návšteve košického sídliska Luník IX, opäť zavítal do metropoly východu. Za dnešný cieľ návštevy si zvolil VÚSCH, a.s. a Detskú fakultnú nemocnicu Košice. Prezident aj dnes označil zdravotníctvo za jeden z najväčších problémov našej spoločnosti: "V oboch týchto zariadeniach vidieť, že rezervy sú obrovské. Manažment nemocníc mi veľmi jasne popísal ako sa dá ušetriť na nákupe liekov 50 %, ako sa dajú cez aukcie znížiť nákupné ceny prístrojového zariadenia o státisíce eur."

Prezident zároveň opäť vyjadril podporu novému ministrovi zdravotníctva, ktorý sa podľa neho pustil do boja s vervou. Sám Kiska plánuje zo svojej pozície otázku zdravotníctva naďalej otvárať:

"Pýtam sa ak zistím problém, ak vidím, čo sa deje. Pýtam sa kompetentných, v tomto prípade ministra, diskutujem o tom s premiérom aj s členmi vlády o problémoch, ktoré nás trápia, a očakávam odpovede. Pri tejto vláde som povedal, že jej skutočne držím prsty, pretože to, že nám narástol extrémizmus v našej spoločnosti, je dôsledok toho, že nám zlyháva fungovanie štátu."

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
353
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
324
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
210
videní
00:39


Facebook loginGoogle login