2561 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Prezident opäť na návšteve Košíc

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.05.2016 14:55 | Spravodajstvo
Prezident Andrej Kiska po nedávnej návšteve košického sídliska Luník IX, opäť zavítal do metropoly východu. Za dnešný cieľ návštevy si zvolil VÚSCH, a.s. a Detskú fakultnú nemocnicu Košice. Prezident aj dnes označil zdravotníctvo za jeden z najväčších problémov našej spoločnosti: "V oboch týchto zariadeniach vidieť, že rezervy sú obrovské. Manažment nemocníc mi veľmi jasne popísal ako sa dá ušetriť na nákupe liekov 50 %, ako sa dajú cez aukcie znížiť nákupné ceny prístrojového zariadenia o státisíce eur."

Prezident zároveň opäť vyjadril podporu novému ministrovi zdravotníctva, ktorý sa podľa neho pustil do boja s vervou. Sám Kiska plánuje zo svojej pozície otázku zdravotníctva naďalej otvárať:

"Pýtam sa ak zistím problém, ak vidím, čo sa deje. Pýtam sa kompetentných, v tomto prípade ministra, diskutujem o tom s premiérom aj s členmi vlády o problémoch, ktoré nás trápia, a očakávam odpovede. Pri tejto vláde som povedal, že jej skutočne držím prsty, pretože to, že nám narástol extrémizmus v našej spoločnosti, je dôsledok toho, že nám zlyháva fungovanie štátu."

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
237
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
146
videní
00:39
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
81
videní
00:29
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
99
videní
00:23


Facebook loginGoogle login