826 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Noc múzeí a galérií v Košiciach

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.05.2016 09:47 | Kultúra
Tretia májová sobota patrila aj v metropole východu podujatiu Noc múzeí a galérií. Vychutnať si ho Košičania mohli na 18 miestach. Tento ročník sprevádzali akcie, ktoré jasne dokazovali, že Košice si zaslúžia titul Európske mesto športu. Prispel k tomu aj športový kúzelník Martin Leco, ktorý bavil divákov všetkých vekových kategórií vo Východoslovenskom múzeu. Jeho show možno označiť ako basketbal freestyle a spája sa v nej klasický basketbal a zábavné prvky.

Zaujímavý program bol pre návštevníkov do polnoci prichystaný aj napríklad v Miklušovej väznici či susednej Katovej bašte. Diváci si tu vypočuli históriu popráv a sami si mohli vyskúšať napríklad aj dereš. Miklušova väznica sa totiž do podujatia zapája pútavým programom už pravidelne.

Niektorí z návštevníkov presne vedeli, čo si chcú počas noci múzeí pozrieť, iní prišli s veľkými očakávaniami či dokonca ambíciami, že stihnú prejsť všetky stanoviská.

12. ročník podujatia sa konal v 64 Slovenských mestách. Aktivity múzeí a galérií boli úmyselne orientované najmä na rozšírenie tradičnej ponuky múzeí a na činnosti, ktoré po celý rok zostávajú pred verejnosťou ukryté. Podujatie má v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene či šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
284
videní
04:41
338
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20111
videní
09:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
926
videní
04:39


Facebook loginGoogle login