1242 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Košice sa otvorili celému svetu

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.06.2016 14:54 | Spravodajstvo
Košice sa dnes otvorili celému svetu. O 9:10 totiž do metropoly východu priletel prvý priamy let z Istanbulu spoločnosti Turkish Airlines. Podľa zástupcu výkonného riaditeľa pre financie Letiska Košice Tomáša Jančuša bude od dnes cestovanie z Košíc ešte jednoduchšie, pretože: "Stačí zavrieť oči, ukázať prstom na mape a môžete si byť istý, že tam Turkish Airlines lieta."

Po prílete privítalo letisko Airbus A 319 netradičnou vodnou bránou. Na slávnostný ceremoniál do Košíc prileteli aj viacerí predstavitelia spoločnosti Turkish Airlines. Jedným z nich bol aj Senior Vice prezidenta pre marketing a predaj, Ziya Taşkent: "Bolo tu prázdne miesto na mape, ktoré sme chceli vyplniť. Veľa sme študovali, zisťovali si informácie, dopravné možnosti a po marketingovom vyhodnotení sme spomedzi všetkých konkurentov vybrali Košice. Slovensko sa stalo už 116. krajinou, do ktorej lietame."

Nové letecké spojenie znamená pre Košice a Košičanov podľa viceprimátorky mesta Renáty Lenártovej veľa. Dodala, že významné je nové spojenie nie len pre turizmus, pre mesto, región, pre biznis či klientelu, ale rovnako aj pre študentov, ktorí chcú študovať na slovenských univerzitách.

Z Košíc sa do Istanbulu dostanete za dve hodiny a takéto spojenie môžete využiť trikrát do týždňa. Spomínaní Airbus A 319 už dnes túto cestu absolvoval dvakrát. O jedenástej totiž z nášho letiska odniesol prvých cestujúcich späť do Istanbulu. Prvým letom dnes do metropoly východu priletelo 40 pasažierov, 61 odletelo smer Istanbul.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
727
videní
01:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1273
videní
01:51
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
916
videní
01:21
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
592
videní
01:27


Facebook loginGoogle login