564 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

AFF 2016: Lazar Ristovski navždy spätý s Košicami

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.06.2016 11:59 | Spravodajstvo
Cenu Hercova misia si na 24. ročníku ArtFilm Festu v bývalom košickom kine Slovan prevzal významný srbský herec, ale aj režisér, producent a scenárista Lazar Ristovski. Organizátori Lazarovi pripravili prekvapenie v podobe hereckej kolegyne z oceňovaného filmu Underground, Mirjany Karanovićovej, ktorá mu cenu prišla odovzdať.

Po odovzdaní ceny v kine premietli film s názvom Z druhej strany, ktorý odráža atmosféru po balkánskej vojne z deväťdesiatych rokov. Lazar Ristovski v ňom hrá jednu z hlavných postáv- srbského dôstojníka Žarka, ktorý si odsedel 20 rokov v Haagu a jeho žena ostala v Chorvátsku aj s deťmi.

Film Z druhej strany režíroval chorvátsky režisér Zrinko Ogresta. V slávnostný večer si pomohol aktuálnou - futbalovou paralelou a povedal, že na svete sú ľudia, ktorých možno nahradiť (ako chorvátsky futbalista Luka Modrić), a potom takí, ktorí sú nenahraditeľní, ako náš Marek Hamšík či srbský filmový velikán Lazar Ristovski. Svedčí o tom množstvo filmových úloh i ocenení. Vo filme Z druhej strany s ním Ogresta režisérsky spolupracoval prvý raz.

Lazar Ristovski je teda od 21.6.2016 navždy spätý s Košicami, o deň neskôr ho k mestu pripútali aj fyzicky – samozrejme len v symbolickej podobe. Nad potôčik na Hlavnej ulici Lazar vlastnoručne pripevnil pamätnú tabuľku s jeho menom.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
160
videní
01:51
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
400
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
498
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
288
videní


Facebook loginGoogle login