3787 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

V Košiciach promovali aj študenti z Nórska

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.06.2016 11:44 | Spravodajstvo
Štátne divadlo je v tomto období jedným z dejísk promócii. V utorok 28. júna sa tam ale konali promócie s príchuťou ďalekého severského chladu. Svoje štúdium totiž zavŕšili bakalári i doktorandi Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Univerzity Nordland v nórskom Bodö. Prvú polovicu štúdia absolvujú v Nórsku, druhú v Košiciach.

"V Nórsku sme študovali rok a pol a druhú polovicu štúdia sme absolvovali tu v Košiciach a celé sa to uzatvára získaním bakalárskeho stupňa vzdelania v živočíšnych vedách. Myslím si, že sme s v rámci štúdia naučili viac o rybách, čo je dobré, pretože v Nórsku máme silný rybolov," povedala pre Rádio Košice čerstvá bakalárka Eydis Martinsdottir.

Bakalárske diplomy si v programe Náuka o živočíchoch prevzalo 28 študentov, z toho boli dvaja Islanďania, dvaja Švédi a zvyšok Nóri. V doktorandskom programe Všeobecné veterinárske lekárstvo promovalo vyše 40 študentov, aj z Británie, Cypru, Belgicka či Malty.

"Naša univerzita sa teší vysokému stupňu internacionalizácie, keďže štúdium v anglickom jazyku poskytujeme už 25 rokov. Máme preto dostatok skúseností a dostatok zahraničných absolventov," zhodnotila rektorka Jana Mojžišová.

Veterinárna medicína je regulované povolanie – všetky európske univerzity, ktoré poskytujú vzdelanie v tejto oblasti sa riadia rovnakým študijným plánom. To pre absolventov znamená vysokú mieru uplatnenia nie len vo vlasti.

Na košickej veterine bakalári v rámci spojeného programu s nórskou Univerzitou Nordland promovali už štvrtý raz. Na doktorandskom stupni ale šlo o prvé takéto promócie.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
24371
videní
07:27
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
524
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20146
videní
09:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
374
videní


Facebook loginGoogle login