1083 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Delňa je oficiálne otvorená, nie však vhodná na kúpanie

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.07.2016 12:33 | Spravodajstvo
Rekreačný areál Delňa v Prešove patril v minulosti k obľúbeným a vychyteným lokalitám na východe Slovenska. O akýsi reštart sa snaží aj mesto Prešov, 7.7. 2016 tu oficiálne odštartovali letnú sezónu.

Prírodnú vodnú nádrž vyčistili modernými technológiami, ktoré realizovali pod dohľadom profesora Blahoslava Maršálka, ktorý podobný no nie rovnaký spôsob aplikoval aj na košickom Jazere. Voda však podľa regionálneho úradu zdravotníctva zatiaľ vhodná na kúpanie nie je. Mesto požiadalo o rozbor v deň oficiálneho otvorenia areálu. "Real ako mestská firma má vydané súhlasné rozhodnutie RÚVZ na používanie areálu bez vodnej plochy, vzhľadom na to, že voda nebola vyvzorkovaná," uviedla Jana Mytniková z Regionálného úradu verejného zdravotníctva v Prešove.
Správcom areálu je spoločnosť Prešov REAL. Mnohí sa pýtajú, prečo mesto nešlo do biokúpaliska, primátorka Prešova Andrea Turčanová: "...my sme mali možnosť isť do biokúpaliska, ale tam by bol projektový náklad 1 200 000€, a záruka žiadna. Tak sme si povedali, že radšej riskneme 10 000€ na riešiteľskú úlohu, ak to pomôže, vieme to urobiť na budúci rok, ak nie, tak sme možno prišli o 10 000€, ale stále nie o 1 200 000 €."

Okolie vodnej plochy taktiež prešlo úpravami, bezpečnostnými opravami a čistením. Či bude plocha vhodná aj na kúpanie, sa uvidí v najbližších dňoch.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1365
videní
02:24
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
838
videní
Náš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1202
videní
02:03


Facebook loginGoogle login